ПРАВИЛА ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Відповідно до протоколу засідання оперативного штабу обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з метою попередження пожеж та інших надзвичайних подій, загибелі та травмування мешканців громади, Розівська селищна рада звертається до кожної родини, до кожного мешканця громади з застереженням безумовного виконання наступних основних правил протипожежної безпеки:

ДЛЯ МЕШКАНЦІВ БАГАТОПОВЕРХОВИХ БУДИНКІВ, ПЕРСОНАЛУ УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ:

1. Евакуаційні шляхи та виходи повинні утримуватись вільними, нічим не захаращуватись.

2. Забороняється забивати та загромаджувати евакуаційні виходи, люки та драбини на балконах, зберігати на них легкозаймисті та горючі речовини.

3. Слідкуйте за справністю електромереж та користуйтесь лише справними електроприладами.

При цьому ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- застосовувати саморобні подовжувачі та електронагрівальні прилади, некалібровані плавкі вставки запобіжників електромережі;

- користуватись пошкодженими розетками, вимикачами, лампами;

- обгортати електролампи та світильники горючими матеріалами;

- залишати без догляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, праски тощо;

- користуватися смолоскипами, свічками, сірниками тощо, відвідуючи горища та підвали; користуватися електронагрівальними приладами (прасками, чайниками, кип’ятильники тощо) без негорючих підставок; вмикати одночасно до однієї розетки велику кількість споживачів.

4. Виходячи з помешкання, з’ясуйте чи вимкнені електроприлади. Не використовуйте газові плити, духові шафи для обігріву приміщення.

5. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатись до експлуатації.

6. В житлових будинках, квартирах допускається зберігання не більше 10 л легкозаймистих горючих речовин.

7. Не залишайте дітей без нагляду дорослих. Не дозволяйте їх пустощі з вогнем. Зберігайте сірники та легкозаймисті матеріали в недоступних для дітей місцях.

8. Забороняється кидати в підвали та горища непогашені недопалки, сірники, легкозаймисті матеріали.

9. Виконуйте заходи протипожежної безпеки при користуванні засобами побутової хімії, під час ремонту приміщень з використанням лаків та фарб.

10. Кинутий непогашений недопалок, паління цигарок у ліжку, ліфті може закінчитися трагічно.

ДЛЯ МЕШКАНЦІВ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ:

1. Забороняється будівництво сараїв, гаражів та інших споруд без узгодження з архітектурно-планувальним бюро.

2. Розпалювати багаття та викидати непогашене вугілля, попіл на території житлових будинків, дач дозволяється на відстані не менше 15 м від житлових та господарських будівель і лише під наглядом дорослих. Забороняється розведення багать у вітряну погоду.

3. Встановлюючи газові балони для постачання газом кухонних та інших плит, треба дотримуватися вимог Правил безпеки в газовому господарстві та будівельних норм. Меблі та інші предмети з горючих матеріалів слід встановлювати не ближче 0,25 м від газових приладів.

4. Очищення димоходів від сажі потрібно проводити перед початком опалювального сезону, а також протягом усього опалювального сезону, але не рідше одного разу на 3 місяці. Димарі на горищі повинні бути виштукатурені та побілені.

5. Підлога з горючих матеріалів під топковим отвором повинна захищатися металевим листом розмірами не менше 0,5х0,7 м.

6. Відстань від печей до шаф та іншого майна повинна бути не менше 0, 7м, а від топкових отворів – не менше 1,25м.

При експлуатації пічного опалення НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

- залишати печі, які топляться без догляду, або доручати догляд за ними дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщати паливо безпосередньо біля печей; сушити та складати на них одяг, дрова та інші предмети;

- застосовувати для розпалення печей легкозаймисті та горючі речовини;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо.

ЩОДО ВІДВІДУВАННЯ  З  МЕТОЮ ВІДПОЧИНКУ  ЗАЛІСНЕНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ЛІСОСМУГ:

1. На період надзвичайної пожежонебезпечної погоди просимо максимально обмежити відвідування заліснених територій з метою відпочинку.
  2. В разі відвідування таких територій не використовувати відкритий вогонь, при палінні в обов’язковому порядку гасити недопалки.

У разі виникнення пожежі, або іншої надзвичайної події, негайно телефонуйте за номером 101, по можливості, організуйте евакуацію людей, дотримуючись правил безпеки, здійсніть заходи з гасіння пожежі та збереження матеріальних цінностей.

Пам’ятайте!

Тільки суворе дотримання правил протипожежної безпеки допоможе зберегти наше довкілля від непоправної шкоди екосистемі та зберегти Ваше здоров’я та життя і Ваших близьких людей!