Екстрені служби

Номер пожежної служби

Телефон пожежної служби - 101. Повідомте оператору своє ім'я, прізвище та адресу події, коротко поясніть проблему. Бажано ще оцінити і рівень небезпеки, адже в будинку, де горить приміщення, є і газ. За номером 101 також можна зателефонувати і в разі небезпеки самогубства, наприклад, потерпілий хоче зістрибнути з даху будівлі, а також нападу диких тварин.

Телефон поліції в Україні

Виклик поліції (раніше - міліції) можна зробити за номером 102. Диспетчер запросить Ваші дані, потрібно чітко і зрозуміло пояснити, де саме сталася подія, якщо це аварія - повідомити номер траси і приблизний її кілометр, де сталася дорожньо-транспортна пригода.

Патруль поліції прийде в разі великого переліку подій: від хуліганства до ДТП. Якщо ж патрульна не приїхала або прибула дуже пізно - це порушення і Ви можете поскаржитися в службу контролю за поліцією Вашого міста або за номером (044) 287-82-82. Гаряча лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00.

Телефонний номер швидкої в Україні

Викликати швидку в Україні можна за номером 103 з мобільного або стаціонарного телефону. Повідомте оператору адресу, за якою знаходиться хворий або потерпілий і опишіть симптоми, ситуацію і приблизний вік. Це допоможе диспетчеру визначити, чи достатньо буде усної консультації по телефону або варто відправити машину швидкої допомоги. Так, якщо у Вас або близьких висока температура, оператор перемкне на лікаря, який підкаже, як її збити і визначить, чи потрібна госпіталізація.

Так, після медреформи, яка звузила перелік випадків для виклику швидкої бригади, машина приїде, якщо:

• температура тіла вище +39 ° С (якщо її не можна збити)
  • травми, нещасні випадки, наслідки злочинних нападів
  • укуси комах, тварин, плазунів
  • внутрішні і зовнішні кровотечі
  • раптові порушення життєво важливих функцій
  • інші стани, що загрожують життю і здоров'ю людини

Швидка допомога не приїде, якщо:

• висока температура, яку можна знизити самостійно
  • підвищений тиск
  • головний біль, запаморочення, слабкість
  • біль в попереку, суглобах
  • загострення хронічних захворювань
  • алкогольний, наркотичний, токсичний синдроми

Однак це не поширюється на маленьких дітей до 2 років - бригада приїде в будь-якому випадку, якщо батьки вважатимуть екстрену допомогу необхідною. Машина швидкої допомоги повинна прибути протягом 10 хвилин з моменту звернення до оператора при запиті з міста і протягом 20 хвилин, якщо потерпілий знаходиться за містом.