ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЯКІСНИХ НОВОУТВОРЕНЬ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ
Про профілактику захворювання на вірус папіломи людини розповів генеральний директор Запорізького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, головний державний санітарний лікар в Запорізькій області Тарас Тищенко на брифінгу в офіційному Медіацентрі при ОДА.
Одне з найрозповсюдженіших новоутворень у людини викликає група вірусів, яка містить в собі понад 120 типів. Частина з них безпечна та не потребує лікування, інші ж стають причиною серйозного захворювання, яке вимагає тривалого лікування.
Найчастіше зараження вірусом папіломи відбувається через генітальний, оральний чи статевий контакти. Він передається під час пологів від матері до дитини, або навіть під час прийому ванни з інфікованою дорослою людиною.
Ці захворювання можливо профілактувати за допомогою своєчасної імунізації. Підлягають вакцинації підлітки у віці 9-13 років, до початку статевого життя. Щеплення дозволить захистити їх від раку порожнини рота, горла та статевих органів.
В Україні використовують вакцини «Церварикс» та «Гардасил». Вакцинацію від вірусу папіломи людини відносять до категорії «Рекомендовано», тому вона проводиться виключно на комерційній основі. Препарати доступні в аптечній мережі, або в спеціалізованих центрах.
Піклуйтеся про своє здоров’я та майбутнє ваших дітей!