КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ У РАЗІ ЗНИКНЕННЯ ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ЗАХИСНИКОМ?

Дата: 22.09.2023 13:10

Фото без описуПостійний звязок з військовослужбовцем це те, що заспокоює його близьких та рідних. Але виникають ситуації, коли через обєктивні причини звязок із бійцем втрачається. Тож куди звертатися родичам захисника у разі втрати з ним контакту, розяснюють у Міноборони України (далі МОУ).

Якщо звязок з військовим перервався без попередження та відсутній довше ніж зазвичай, його рідні мають зробити наступне:

Немає звязку понад 3 дні звернутися до його безпосереднього командира.

Відсутній звязок із безпосереднім командиром  звернутися до командира частини чи до його заступника з морально-психологічного забезпечення.

Втрачено контакт з військовослужбовцем більш ніж 10 днів, а звязку з командиром немає звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем призову захисника.

Щоб зменшити ризик втрати контакту, у МОУ радять військовим та їхнім родинам попередньо домовитися щодо правил звязку, зокрема:

визначити періодичність, з якою відбуватиметься контакт;

домовитись, хто телефонує першим та у який час;

обговорити, за яких обставин рідним захисника слід звертатися до його командирів чи бойових побратимів.

Також при зникненні звязку з захисником, перш за все треба, зберегти номер, з якого він востаннє дзвонив.

Наполегливо рекомендується не огошувати публічно про зникнення захисниказахисниці, бо так можна виказати йогоїї ворогам.

Рідним та близьким військовослужбовця треба мати основну інформацію на кшталт позивного та номеру частини, де служить людина. Важливо мати контакти командирів та підрозділу воїна, а також його співслужбовців. Крім того, варто зробити скани документів.

Дані військовослужбовця: що варто записати.

Деякі документи та додаткові дані можуть допомогти відшукати/ідентифікувати захисника чи захисницю у випадку критичної ситуації. Є чіткий перелік основних даних, які мають бути у близьких людей військового, наголошують у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Мати додаткову інформацію не завадить, але основний список такий:

• прізвище, імя та по батькові;
  • дата народження;
  • копія паспорта;
  • контактні дані (адреса, номер телефону, пошта) територіального центру комплектації та соціальної підтримки, тобто військкомату, з якого людину мобілізували;
  • назва та номер військової частини;
  • повна назва та номер підрозділу;
  • контактні дані місця постійної дислокації;
  • посада, звання, військово-облікова спеціальність;
  • копії індивідуального податкового номера (ІПН), номер військового квитка (включно з тимчасовим) чи жетону;
  • позивний;
  • ПІБ та номери телефонів побратимів (або їх рідних);
  • ПІБ та контакти звичайного командира;
  • ПІБ і контакти командира частини;
  • телефон гарячої лінії частини, бригади, групування.  Фото без опису

Важливо! Не розповсюджуйте та не публікуйте у соціальних мережах світлини захисника у військовій формі з локацією останнього місця його перебування (зникнення) та вказанням номера військової частини. Розголос може нашкодити. Наприклад, трапляються випадки, коли місцеві жителі переховують захисників або ж вони самостійно намагаються вийти з оточення у цивільному одязі.

Також необхідно подати в поліцію заяву «Про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин». Фото без описуФото без опису

Після заяви потрібно отримати витяг з ЄРДР, де буде вказано ПІБ слідчого у справі.

Важливо! Не обмежуйтеся суто зверненням у поліцію. Є низка міжнародних організацій, які допомагають з пошуками, наприклад, робоча група Ради ООН з прав людини з питань насильницьких, або недобровільних зникнень. Є практика, коли родини захисників отримували цінну інформацію саме від них. Також можна звертатися у Червоний хрест. Також можна скористатися чат-ботами та онлайн-сервісами для пошуку зниклих.Фото без описуФото без описуУвага! У разі виникнення додаткових питань рідні можуть звернутися на гарячу лінію Міноборони за номером: 0 800 500 442.