Фізична ідентифікація пенсіонерів: як пройти онлайн

Дата: 22.02.2024 11:59

Порядком встановлення особи отримувача пенсії передбачено, що пенсіонер може подати заяву на проходження фізичної ідентифікації у режимі відеоконференції. Це можна зробити через особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду або зателефонувавши до контактного центру ПФУ.

Для подання заявки на вебпорталі ПФУ потрібно виконати такі дії:

1. Зареєструватись в особистому кабінеті на сайті, якщо у вас ще немає облікового запису.
  2. Перейти до розділу Ідентифікація в режимі відеоконференцзв’язку. Фото без опису
  3. Заповнити спеціальну електронну форму заявки. Фото без опису
  4. Зазначити в коментарі, чи потрібна додаткова допомога для відеоідентифікації (наприклад, сурдопереклад).
  5. Вибрати месенджер, за допомогою якого проходитиме відеоідетифікація.
  6. Підтвердити дані, натиснувши кнопку Подати заяву.

Для відеоконференцзв’язку можуть бути використані:

• Google Meet;
  • Signal;
  • Skype;
  • Telegram;
  • Viber;
  • WhatsApp;
  • Zоом.

Після подання заявки з пенсіонером зв’яжеться представник ПФУ, щоб призначити дату та час проведення відеодзвінка.

Дата може бути призначена не раніше ніж через 10 днів і не пізніше ніж через 30 днів після подання заявки.

Для спрощення фізичної ідентифікації, пенсіонер може прикріпити до заявки електронні копії своїх документів (розмір файлом має бути меншим за 1 Мб):

• паспорт;
  • ІПН;
  • трудову книжку;
  • свідоцтво про народження.

Процедура відеоідентифікації займатиме близько 20 хвилин.

Під час відеодзвінка працівник ПФУ попросить пенсіонера показати паспорт чи інше посвідчення особи та поставить низку запитань. Тому під час відеоконференції слід тримати під рукою всі свої документи.

Пенсіонера попросять назвати своє повне ім’я та персональні дані: дату народження, номер паспорта тощо. Якщо у представника Пенсійного фонду виникнуть сумніви щодо особи пенсіонера, можуть бути поставлені додаткові запитання:

• коли ви почали працювати;
  • коли перестали працювати;
  • коли зверталися до Пенсійного фонду востаннє;
  • чи є діти;
  • яка освіта тощо.

Після завершення відеодзвінка дані будуть оброблятися близько двох тижнів. Потім потрібні ще 10 днів для винесення рішення, і три дні, щоб повідомити пенсіонера про прийняте рішення.

Фізична ідентифікація пенсіонерів офлайн

Норма фізичної ідентифікації пенсіонерів діє в Україні з 2004 р. Але до 2014 року це не привертало уваги та не викликало складнощів, бо ідентифікація відбувалася в природний спосіб, під час відвідування пенсіонером банку або при отриманні пенсії через листоношу.

Після початку бойових дій в Україні для частини громадян фізична ідентифікація стала більш складною, тому уряд розширив набір інструментів, за допомогою яких людина може підтвердити свою особистість та право на отримання пенсії.

Крім фізичної ідентифікації з відеоконференцзв’язку, можливі два інші способи:

• відвідати будь-яке відділення Ощадбанку на підконтрольній Україні території;
  • звернутися до дипломатичного чи консульського представництва України в інших державах.Фото без опису
    ПФУ