День єднання 16 лютого — історія і традиції свята

Дата: 16.02.2024 08:55

У п'ятницю, 16 лютого, в Україні відзначають дуже молоде державне свято - День єднання, започаткований президентом України Володимиром Зеленським у 2022 році на тлі підготовки Росії до вторгнення.

Історія Дня єднання

Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про вторгнення військ РФ і навіть називали дату — 16 лютого. В це мало хто вірив тоді, українці не хотіли змінювати звичний для них мирний образ життя.

Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Щоб зменшити психологічний тиск, Президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, яке мало нагадати, що міць і сила українців у їх єдності.

"Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", — сказав тоді президент.

Це і поклало початок новому святу — Дню єднання.

День єднання України 2024

Цього року День єднання святкується втретє в історії. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни це свято набуло особливого сенсу.

Українці мають показати усьому світові, що сьогодні вони як ніколи єдині та попри все будуть відстоювати свої майбутнє і незалежність.

Традиції свята

16 лютого в українських містах і селах піднімають державний прапор і виконують гімн.

В цей день доречно вдягнути вишиванку або одяг з патріотичним прінтом. Також можна начепити синьо-жовту стрічку.

І звісно варто відзначити цей день солідним донатом Збройним силам України, які зараз обороняють нашу Батьківщину та її єдність.

Незабаром Україна 22 січня відзначатиме День Соборності -цей день покликаний нагадати кожному українцю про важливість свободи та незалежності.

Україна була, є і буде! Слава Україні! Героям Слава!