День єднання 16 лютого — історія і традиції свята
У п'ятницю, 16 лютого, в Україні відзначають дуже молоде державне свято - День єднання, започаткований президентом України Володимиром Зеленським у 2022 році на тлі підготовки Росії до вторгнення.
Історія Дня єднання
Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про вторгнення військ РФ і навіть називали дату — 16 лютого. В це мало хто вірив тоді, українці не хотіли змінювати звичний для них мирний образ життя.
Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Щоб зменшити психологічний тиск, Президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, яке мало нагадати, що міць і сила українців у їх єдності.
"Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", — сказав тоді президент.
Це і поклало початок новому святу — Дню єднання.
День єднання України 2024
Цього року День єднання святкується втретє в історії. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни це свято набуло особливого сенсу.
Українці мають показати усьому світові, що сьогодні вони як ніколи єдині та попри все будуть відстоювати свої майбутнє і незалежність.
Традиції свята
16 лютого в українських містах і селах піднімають державний прапор і виконують гімн.
В цей день доречно вдягнути вишиванку або одяг з патріотичним прінтом. Також можна начепити синьо-жовту стрічку.
І звісно варто відзначити цей день солідним донатом Збройним силам України, які зараз обороняють нашу Батьківщину та її єдність.
Незабаром Україна 22 січня відзначатиме День Соборності -цей день покликаний нагадати кожному українцю про важливість свободи та незалежності.
Україна була, є і буде! Слава Україні! Героям Слава!