22 січня – День Соборності України!

Дата: 22.01.2024 07:55

22 січня Україна відзначатиме День Соборності України та 105-ту річницю від підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Акт злуки, проголошений 22 січня 1919 року, став історичною подією, коли українські землі об'єдналися в одній державі. Це було важливим кроком в українському державотворенні та підтвердженням прагнень єдності народу. Нині ж ідея Соборності залишається ключовою національною цінністю, яка об'єднує український народ

Історичні спроби російської пропаганди розділити український народ виявилися невдалими. І нинішній спротив російській агресії є яскравим виявом згуртованості і прагнення кожного українця жити у єдиній вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє.

З огляду на це гасло цьогорічного Дня Соборності: «Наша єдність - наша зброя», висловлене Президентом України В. Зеленським, підкреслює важливість єдності та готовності кожного громадянина стати на захист рідної держави.

З нагоди Дня Соборності України фахівцями Українського Інституту Національної Пам’яті розроблені  інформаційні матеріали. В них можна дізнатись хронологію подій, а також цікаві історичні факти про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину суверенну державу.

Ознайомитись з інформаційними матеріалами Українського Інституту Національної Пам’яті можна за посиланням.