Уряд ухвалив важливу постанову щодо дітей-сиріт, які опинилися на ТОТ або були незаконно вивезені до рф

Дата: 22.12.2023 15:15

Відповідно до ухваленої минулого тижня постанови раз на місяць відповідальні служби будуть зв’язуватися з батьками-вихователями або прийомними батьками, якщо адреса їхнього проживання відноситься до ТОТ.

У певних випадках може бути ухвалено рішення щодо припинення функціонування ДБСТ або прийомної сім’ї. Зокрема, у разі:

– відсутності зв’язку з батьками-вихователями або прийомними батьками протягом 7 календарних днів поспіль;

– відмови надати службі у справах дітей інформацію про вихованців або прийомних дітей (стан здоров’я, фізичний, розумовий розвиток тощо).

Таке рішення ухвалюють відповідальні органи опіки за місцем створення ДБСТ або прийомної сім’ї.

Нагадаємо, проєкт постанови розроблено на виконання доручення Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук за результатами засідань Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

Наразі близько 4 тисяч статусних дітей перебувають на ТОТ або були незаконно вивезені до рф. Постанова має посприяти вирішенню проблемних питань щодо захисту їхніх прав.