Щеплення для ВПО

Дата: 29.11.2023 09:55

На жаль, під час війни аж ніяк не зменшується небезпека інфекційних та вірусних захворювань. Навіть навпаки — сьогодні особливо важливо своєчасно проходити, наприклад, ревакцинацію від правця, адже зараз ризик травмування шкіри, через яке може розвинутися інфекція, є навіть вищим, ніж зазвичай. Дорослим потрібно робити щеплення від правця та дифтерії кожні 10 років, тож обов’язково перевірте дату останнього щеплення та зателефонуйте у найближчий медичний заклад, де можна пройти безоплатну ревакцинацію. Дізнатися, де це буде найзручніше зробити, можна у кол-центрі НСЗУ за телефоном 16–77.

Також під час війни важливо стежити за графіком обов’язкових щеплень дитини — їх можна отримати у найближчому медичному закладі, де зараз є потрібна вакцина. Якщо ваша дитина пропустила якісь із обов’язкових чи рекомендованих щеплень, радимо звернутися до педіатра у найближчому медичному закладі, який підписав договір із НСЗУ. Він допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

Список найближчих медичних закладів, де вас зможуть прийняти, можна дізнатися за телефоном 16–77.

Також не забувайте вчасно зробити щеплення від коронавірусу — за даними МОЗ, через воєнні дії майже 700 тисяч українців не отримали вчасно другу дозу вакцини. Водночас, за словами представників МОЗ, медична інфраструктура з вакцинації зараз дозволяє робити щеплення всім, хто цього потребує, у відносно безпечних регіонах. Актуальний перелік пунктів щеплень можна знайти за посиланням.