Медичні послуги, які ВПО можуть безоплатно отримати у лікаря первинної ланки

Дата: 27.11.2023 10:01

В умовах воєнного стану внутрішні переселенці можуть звернутися за первинною медичною допомогою до будь-якої лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування.

Про це нагадують на платформі Дія.Безбар’єрність.

Так, у лікаря первинної ланки ВПО можуть безоплатно отримати:

– динамічне спостереження за станом здоров’я;

– діагностику та лікування захворювань;

– базові тести й аналізи (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, рівень глюкози у крові, загальний аналіз холестерину, тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19, тропонін);

– направлення до лікарів вузької спеціалізації або на обстеження;

– паліативну допомогу;

– паперові чи електронні рецепти від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету за програмою «Доступні ліки», а також інсулін (якщо це повторний рецепт);

– щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Для цього необов’язково мати підписану декларацію.

Знайти адресу найближчої лікарні допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Якщо у вас є хронічні захворювання чи стани або ж інвалідність, то ви можете отримати направлення до потрібного спеціаліста у будь-якого лікаря первинної ланки, навіть якщо у вас немає з ним декларації. Докладніше про це читайте за посиланням

Якщо потрібно відновити документи, що підтверджують інвалідність та втрачені на ТОТ, необхідно звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг, або звернутися до лікаря за місцем перебування і повторно пройти МСЕК. Докладніше про це читайте на порталі Міністерства охорони здоров’я за посиланням. Для пацієнтів, які не можуть прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я.

Важливо: медичний заклад не має права відмовити вам у наданні послуг через те, що у вас не підписана з ним декларація. Відповідно до указу МОЗ України від 17.03.2022 № 496, в умовах воєнного стану всі надавачі медичних послуг зобов’язані надавати медичні послуги всім особам, які до них звертаються за місцем перебування. Якщо лікар відмовляється надавати допомогу внутрішньо переміщеній особі, можна звернутися на гарячу лінію МОЗ 0 (800) 602-019 або до НСЗУ за номером 16-77. Докладніше про це читайте за посиланням.

Матеріали підготовлено з загальнодоступних відкритих джерел інформації