Cиндром «фантомної сирени»

Дата: 23.11.2023 08:05

Війна та стан щоденного стресу мають негативний вплив на психічний стан українців. В умовах, коли кількість сигналів повітряної тривоги збільшується, а її тривалість стає довшою, може здатися, що сирена лунає постійно, навіть, якщо її насправді немає.

Розвиток синдрому «фантомної сирени» є природною реакцією організму на постійний стрес та недосипання. Особливо вразливими стають діти, оскільки це може викликати погіршення стану їхнього фізичного здоров’я, агресивний настрій та апатію до відвідування школи й навчання.

Часто підлітки перебувають у стані відчуження, адже з огляду на наслідки бойових дій, вони можуть не бачити власних майбутніх перспектив та свого місця в країні. Крайнім проявом цього синдрому є панічні атаки під час оголошення сигналу повітряної тривоги, які характерні й для дорослих.

Тому, перш ніж надати допомогу своїй дитині, важливо подбати й про власне самопочуття. Додаткові корисні поради щодо цього ви можете знайти у нашому матеріалі.

Оголошуємо відбій внутрішньої тривоги! Бережіть себе та своїх рідних!