Витяг про місце проживання у «Дії»: що робити, якщо документ не сформувався?

Дата: 15.11.2023 10:06

В «Дії»  працює сервіс з отримання витягу про місце проживання.
Як повідомляють в Мінреінтеграції, такий витяг може знадобитися при отриманні багатьох державних послуг, оформленні соціальних послуг, відкритті рахунку в банку, поновлення даних щодо військового обліку тощо.

Для отримання довідки насамперед потрібно оновити «Дію». Далі у розділі «Послуги» й обрати пункт «Довідки та витяги», знайти та обрати «Витяг про місце проживання» й натиснути «Замовити витяг».
Якщо відомості знайдені в реєстрі, ви можете завантажити PDF-документ протягом 24 годин. Для перегляду він доступний у тому ж розділі, де й замовляється послуга („Витяг про місце проживання“). Також прямо із застосунку його можна відправити на електронну пошту.

Втім, бувають випадки, коли людина не може замовити через застосунок витяг про місце проживання. Так, мешканець смт. Розівка, Пологівського району Запорізької області, не зміг в «Дії» отримати витяг — в «Дії» висвічує повідомлення, що «незнайдене дані про ваше місце проживання». Хоча у людини на руках є й ІD-картка, й витяг про реєстрацію місця проживання.

В «Дії» пояснили, що це може бути викликане тим, що в реєстрі територіальної громади не зафіксовано РНОКПП (картка платника податків), саме тому інформація не відобразиться у витязі. Процедура внесення змін до запису у системі має свої технічні особливості, які залишаються в зоні компетенції органу реєстрації територіальної громади, де громадянин знявся або зареєстрував місце проживання. Лише такі органи вносять дані та корегують їх в реєстрі.  Тому, зацікавленим особам у разі неможливості завантаження витягу з «Дії», потрібно звернутись до своєї територіальної громади (Розівська селищна рада, тел. +38 066 288 76 36) та, у разі відновлення доступу цих громад до реєстру, уповноважені особи громад зможуть вноситися зміни у реєстр за зверненням громадян. Після цього в "Дії" можна буде сформувати «Витяг про місце проживання».

Розівська селищна рада, телефони для довідок:+380662887636