Куди звертатися ВПО, щоби швидко знайти роботу: перелік місць
У Мінреінтеграції розповіли, куди звертатися переселенцям, щоб швидше знайти роботу на новому місці, а також, які документи для цього потрібно мати.
Для внутрішньо переміщених осіб наявність роботи – це важливий фактор інтеграції у приймаючі громади. Тож куди звертатися переселенцям, аби пришвидшити працевлаштування на новому місці, наведено нижче.
Єдиний портал вакансій Державного центру зайнятості. Тут зібрано понад 200 тисяч актуальних вакансій по всій країні. Ознайомитись із вакансіями можна за посиланням.
Ради ВПО та Координаційні центри підтримки цивільного населення в областях. Всебічно допомагають переселенцям інтегруватися у нові громади.
Місцеві центри зайнятості. Консультують щодо працевлаштування, професійного навчання чи перенавчання, супроводжують на всіх етапах пошуку роботи. Необхідні документи:
- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або єДокумент (на період воєнного стану);
- документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
- трудову книжку (за наявності) або цивільно-правовий договір;
- документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката), або єДокумент про освіту;
- військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу.
За більш детальною інформацією про необхідні документи та процес реєстрації ВПО у відділеннях Державного центру зайнятості можна ознайомитись за посиланням.
Недержавні служби пошуку роботи. Мають власні списки вакансій.
Урядова програма єРобота. ВПО можуть отримати гранти, скориставшись програмами «Власна справа» чи «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу». Дізнатися про умови програм можна за наведеним лінком.
Держава робить все від неї залежне, щоб забезпечити ВПО умови життя і праці, які будуть не гірші за ті, що були до переселення. Нинішня компанія – один із інструментів, який покликаний збільшити кількість ВПО, які знайшли роботу.