23 серпня - День прапора України 2023!

Дата: 23.08.2023 08:01

День Державного прапора України відзначають щорічно 23 серпня. Офіційно святом цей день був проголошений спеціальним Указом Президента Леоніда Кучми № 987/2004 від 23 серпня 2004 року.

Фото без опису            Поштовхом до запровадження офіційного та урочистого свята стало занесення блакитно-пшеничного прапора до сесійної зали Верховної Ради активістами народних депутатів. Потім прапор освятив священик УАПЦ Петро Бойко. Нині освячена реліквія зберігається в музеї Верховної Ради України.

Серед тих, хто заніс прапор у Раду, були В’ячеслав Чорновіл, Микола Поровський, Іван Заєць, Ярослав Кендзьор, Ігор Деркач та Володимир Крижанівський.  Фото без описуУрочисте внесення прапора в Верховну Раду України — 24 серпня 1991 року. Фото: Верховна Рада України

Значення кольорів на прапорі України

За традицією, кольори українського прапора тлумачать так: блакитний — символізує ясне небо, а жовтий — пшеничні поля.

Ще є релігійне трактування: за ним блакитний — це божа сила, а жовтий — віра.

А у сакральному тлумаченні блакитний — вода, що активізує, а жовтий колір — сонячне та вогненне начало. Фото без опису

Традиції святкування Дня прапора України

Щороку проходять урочисті церемонії підняття головного прапора, круглі столи, конференції та вручення паспортів юним громадянам України, які досягли значних успіхів у різних сферах.

За традицією, День прапора України святкують підняттям стяга всією державою. Він майорить на будівлях влади, з вікон, підіймають його й за кордоном. Цьогоріч увесь світ побачить ще більше прапорів УкраФото без опису

З привітанням: Розівська СВА та Розівська селищна рада !