14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Дата: 14.12.2021 16:32

Фото без описуСьогодні, біля пам’ятного знаку чорнобильцям, у центрі парку смт Розівка, відбувся захід «Гірчить Чорнобиль крізь роки». Саме в цей день, 35 років тому, було завершено спорудження захисного саркофагу над зруйнованим 4-м енергоблоком. Цей день нагадує суспільству про людей, які ризикуючи своїм життям та здоров’ям врятували землю від такої страшної катастрофи.

Ведучі заходу зазначили, що жахлива трагедія, яка сталася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, у ліквідації якої  брало участь 600 тисяч людей, з них 360 тисяч українців. Сьогодні ми згадуємо серед них і наших земляків-розівців, які уже пішли з життя у вічність. Це  - Дмитро Виздрик, Володимир Гінда, Анатолій Казка, Володимир Крамаренко, Анатолій Алєєксєєв. Пам’ять померлих вшанували хвилиною мовчання. Також було проведено молебень по загиблим та померлим у наслідок Чорнобильської катастрофи.

На сьогодні серед нас живуть ліквідатори Чорнобильскої АЕС – Іван Дудка, Григорій Валігура, Леонід Вовчук, Микола Дубовський, Надія Діденко, Андрій Квітковський, Микола Кисіль, Іван Матвієнко, Микола Семенько, В’ячеслав Фомін, Анатолій Швайковський.

До пам’ятного знаку поклали квіти пам’яті.

Від імені ліквідаторів-чорнобильців виступив голова осередку у Розівській громаді Іван Дудка.

Зі словами подяки звернувся до ліквідаторів помічник-консультант народного депутата України Олександра Пономарьова – Володимир Попов. Також ліквідатори отримали матеріальну допомогу від народного депутата.

Наш земний уклін і вічна вдячність усім, хто брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильскій АЕС  та її наслідків.