27 листопада 2021 року Розівська громада долучилась до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті»

Дата: 27.11.2021 20:04

Щороку в останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять невинних жертв Голодомору-геноциду.

27 листопада о 16.00 годины усі українці запалили свічки й віддали данину пам’яті, загиблим у голодних муках. У спільній молитві згадали всіх жертв голодоморів.

Для кожного з нас цей день – із присмаком гіркоти, суму й всенародної печалі. Адже голодомор – не факт з-поміж сторінок літопису народу, а спланований та реалізований у 1932 – 1933 роках геноцид проти України та українців. Це слід на душі нашого народу, чорна сторінка минувшини, що назавжди зостанеться незагоєною раною.

Тож саме сьогодні о 15.30 біля пам’ятного знаку жертвам голодомору відбувся мітинг – реквієм до пам’яті жертв голодомору « Голод 1932-1933 – біль душі і пам’ять серця», на якому були присутні представники селищної ради, комунальних закладів, духовенство,  та просто небайдужі громадяни.  О 16 годині Всі присутні на мітингу запалили лампадки,  поклали квіти та колосся пшениці до пам’ятника жертвам  Голодоморів.  Кажуть, що запалена  свічка – данина тим, хто не корився і не був здоланий, це наша пам’ять про мільйони загублених життів.  Також всі присутні вшанували пам'ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання, а Протиієрей Михайло Вербовий відслужили панахиду за померлими.

Пам’ять про закатованих голодом українців має жити в серці кожного з нас, щоб надавати сили для боротьби за незалежність нашої країни. Адже такі численні жертви, єдиною провиною яких була приналежність до українства, не мають права на забуття.