В Україні розпочалася масштабна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 26.11.2021 09:14

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

З метою виконання плану протиепізоотичних заходів із профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2021 рік, та враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу в Україні, Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту та наземний розподіл.

На території Розівської громади з 20 листопада 2021 року проводиться  кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин (наземний розподіл принад з вакциною).

Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна (на фото). Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до жителів та гостей :

-  при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому,

-  застерегти своїх дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено,

-  не розламуйте та не розбивайте виявлені принади з вакциною.