ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ТА ПРОФЕСІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Дата: 02.11.2021 11:30

https://bmr.gov.ua/uploads/tx_news/nesch_sluchai_3c3b45.jpg           За період з  01 по 31 жовтня 2021 року до Більмацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області надійшло 16 повідомлення про гостре професійне захворювання.

ДО ВІДОМА:

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ  СПЕЦІАЛІСТІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Перші кроки, які повинен зробити спеціаліст (інженер) з охорони

праці це:

• розробити та затвердити документи підприємства з охорони праці

(інструкції, програми навчання тощо);

• оформити, прошнурувати, пронумерувати та закріпити печаткою (підписом) журнали з охорони праці;
  • підготувати всі необхідні розпорядчі накази щодо організації системи управління охороною праці (СУОП);
  • підготувати необхідні документи для отримання підприємством дозволу (декларації) на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування  підвищеної небезпеки;
  • проконтролювати забезпечення структурних підрозділів підприємства та працівників необхідними правилами, положеннями та інструкціями з охорони праці.

В процесі роботи спеціаліст (інженер) з охорони праці повинен:

• проводити вступний інструктаж з охорони праці працівникам при прийомі на роботу;
  • організувати проведення первинного та періодичних інструктажів на робочих місцях;
  • організувати проведення періодичних медичних оглядів працівників;
  • організувати навчання посадових осіб та працівників з питань охорони праці, а також  спеціальне навчання працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою;
  • організувати забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту;
  • проводити розслідування нещасних випадків;
  • проводити атестацію робочих місць за умовами праці;
  • оформити куточок з охорони праці;
  • проводити оперативний контроль за станом охорони праці та безпечного виконання робіт шляхом проведення перевірок структурних підрозділів та видання приписів на виконання виявлених порушень.

Консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб можна одержати у «Сервісному центрі  з надання консультаційних послуг», який постійно функціонує у Більмацькому відділенні Фонду за адресою:

вул. Центральна, 56  смт. Більмак, або за телефонами:

(06147) 2-23-29, (06147) 2-23-07.