Яка ж багата громада наша на ініціативних та креативних!

Дата: 20.08.2021 12:47

Фото без описуНа конкурс  проєктів соціальної дії, проведеному Розівською селищною радою та благодійним Фондом «Об’єднання» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в Україні - у рамках Програми розвитку локальних ініціатив  подано 13 проєктів від натхненних та завзятих громадян, які прагнуть позитивних змін в житті громади, створенні сучасних креативних просторів для розвитку,  дозвілля  та спілкування, привабливості рідного краю. Активність мешканців нашої громади приємно радує. Завдяки їх прагненням, старанням в написанні проєктних заявок, сформувалось бачення мрій майбутнього оточення. Так, проєктні заявки «Парк відпочинку» (с. Новомлинівка, менеджер проєкту Хотлубей І.В.), «Створення публічного простору «З любов'ю до життя» (с.Азов, менеджер проєкту Камінська К.М.), «Встановлення «Альтанок моєї мрії» в рідному краї» (с. Зоря, менеджер Бут В.А.), «СелфіСад» (смт. Розівка, менеджер проєкту Тарасенко В.М.)   сповнені турботою про емоційне задоволення мешканців сіл та селища, які після тяжких робочих буднів мають потребу у спокійному відпочинку в оточенні односельців, спілкуванні, проведенні дозвілля з піснями та різноманітними конкурсами та заходами. Омріяні куточки відпочинку мають перспективу подальшого наповнення та облаштування зручними лавками, освітленням та яскравими красивими клумбами з квітами. З турботою про покращення здоров'я та психологічного стану дітей розроблені проєкти ««Creative Hubs Eco-Touch» (з укр. «Екологічний дотик») – клас під відкритим небом» (Розівський ЗЗСО, менеджер проєкту Бузинко Г.В.), «Зелений клас (Від екології душі до екології суспільства)» (Розівський ОЗЗСО, менеджер проєкту Тарасенко В.М.)  та «Екологічний проєкт «Три «З»» (Новозлатопільський НВК, менеджер проєкту Калінчук Л.І.). Основна ідея – облаштування класів під відкритим небом для проведення занять у неформальних умовах. Зазвичай такі простори сприяють розвитку творчих здібностей дітей, підвищують цікавість та мотивацію до навчання, розвивають креативне мислення. Важливість створення зелених класів та проведення різноманітних занять та заходів  на свіжому повітрі під час пандемії COVID-19 є актуальним та необхідним. Крім цього, проєктом «Екологічний проєкт «Три «З»» (Новозлатопільський НВК) передбачено проведення урочистих та розважальних заходів в облаштованому відкритому просторі для жителів всього старостинського округу, що сприятиме згуртуванню мешканців. Ідея створення проєкту ««Молодіжний центр ініціатив «ROZквіт»» (смт. Розівка, менеджер проєкту КоваленкоК.В.) виникла ще в минулому році за результатами опитування молоді, які прагнуть комфортного середовища для  самореалізації через втілення власних ідей і проєктів, творчого потенціалу, облаштування затишного місця для проведення дозвілля та розвитку. Створення молодіжного центру дозволить проводити серію заходів, присвячених різній тематиці, серед яких: лекції, тренінги, майстер-класи, дискусії, вечори відпочинку та інше. На розвиток молодіжного руху спрямований і проєкт «Простір для молоді «Там де ми є» (смт. Розівка, менеджер проєкту Бузинко Г.В.), який передбачає встановлення намету поблизу центрального стадіону для організації розважальних ігор, перегляду кінофільмів, проведення тематичних акцій в літній період року. Важко переоцінити важливість діяльності екологічного спрямування. Щоб привернути увагу щодо необхідності налагодження роботи щодо впорядкування відходів, заявлені проєкти «Екологія свідомості» та «Сортувальний пункт вторинної сировини «Екологія свідомості»» (смт. Розівка, менеджер проєкту Бузинко Г.В.), які направлені на розв'язання глобальної екологічної проблеми поводження з  побутовими відходами у світі, та в Розівській громаді зокрема,   формуванню екологічної культури населення, тому що не всі розуміють, що таке сортування сміття та навіщо воно потрібно, адже не бачать в цьому нічого поганого і не розуміють наслідки цих дій. І, нарешті, з метою привабливості нашого краю та неповторності розроблені проєкти «Облаштування паркового простору навколо стели «Я лав Розівка»» (смт. Розівка, менеджер проєкту Белай В.) та «Інсталяція «Стежками історії Розівської ТГ» (смт. Розівка, менеджер проєкту Бузинко Г.В.), основною ідеєю яких є встановлення на території   паркової зони  селища Розівка стели/інсталяції, що може бути чудовою прикрасою, візитівкою нашої громади  та придасть парковому простору привабливості, колориту і сучасного шарму.

Тож всі надані до конкурсної оцінки проєкти дуже важливі та відповідають визначеним пріоритетним напрямкам  Конкурсу та цілям, що передбачені Стратегією розвитку Розівської селищної ради на період до 2027 року, направлені на зміцнення соціальної згуртованості в громаді, зміцненню ментального та фізичного здоров'я населення, розвитку молоді, формуванню їх активної громадянської позиції, розвиток екологічних ініціатив у громаді, розвиток громадських просторів тощо. Але, нажаль, за умовами конкурсу підтримано лише 4 проєкти. Поряд з цим, всі проєкти підготовлені дуже якісно та можуть приймати участь в інших конкурсах, в тому числі при розподілі Громадського бюджету Розівської громади, який планується започаткувати наступного року та голосування та відбір проєктів буде здійснюватись місцевими мешканцями.

Бажаємо всім учасникам натхнення, втілення в життя їхніх ідей та наступних перемог!

З повним текстом протоколу онлайн засідання конкурсної комісії з оцінки проєктів соціальної дії, що проводився Розівською селищною радою та Фондом «Об'єднання» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в Україні в рамках Програми розвитку локальних ініціатив від 16 серпня 2021 року  можна ознайомитись за посиланням