Програма «Організація харчування в закладах освіти на 2021 рік»

Дата: 19.07.2021 08:13

РОЗІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

РОЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Третя позачергова сесія

восьмого скликання

РIШЕННЯ

смт Розівка

Про затвердження Програми

«Організація харчування в

закладах освіти  на 2021 рік»

Керуючись п.22 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», Бюджетним кодексом України, постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 №856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами і доповненнями), Розівська селищна рада Розівського району Запорізької області

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму «Організація харчування в закладах освіти  на 2021 рік» (далі – Програма) (додається).

2.Передбачити  асигнування на реалізацію Програми, виходячи з загального обсягу видатків  на відповідний рік.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань  освіти, культури,  охорони здоров’я, соціального захисту населення, законності, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, та з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.

Селищний голова                                                            Світлана НЕСТЕРЕНКО

рішення селищної ради

24.12. 2020  №4

«Організація харчування  в закладах

освіти на 2021 рік»

1. Загальні положення

Програму «Організація харчування  в закладах освіти на 2021 рік» (далі-Програма) розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про повну  загальну середню освіту», постанови КМУ від 02.02.2011 № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», з метою організації безкоштовного харчування для учнів 1-4 класів, учнів 5-11 класів, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», які є особами з інвалідністю.

Відповідно Закону України «Про освіту» організація та відповідальність за харчування у  закладах освіти комунальної форми власності покладається на Розівську селищну раду, якій підпорядковані заклади освіти  та керівників закладів освіти.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2016 №16 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» передбачено, що органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування учнів інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

2. Мета і завдання Програми

Метою Програми є створення умов для здорового розвитку дитини,  забезпечення раціональним та повноцінним харчуванням учнів.

Завданням Програми є: визначення порядку фінансування організації харчування учнів.

Забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів та пільгових категорій ( дітей з особливими освітніми потребами у звичайних класах, дітей з малозабезпечених сімей з 5-11 класів, дітей з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах,  дітей учасників АТО, дітей внутрішньо переміщених осіб).

3. Фінансове забезпечення Програми

Фінансування Програми для учнів здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету  та інших джерел, не заборонених законодавством України.

Головний розпорядник коштів – Розівська селищна рада Розівського району Запорізької області в межах бюджетних призначень передбачає кошти на фінансування Програми із загального фонду  бюджету селищної територіальної громади. Обсяг фінансування Програми може уточнюватись у процесі виконання   бюджету селищної ради  на відповідний рік.

Фінансування організації харчування учнів 1-4 класів, дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із числа родин, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та проживають на території Розівської селищної ради здійснювати з  бюджету селищної територіальної громади. Харчування учнів здійснюється в межах норм харчування відповідно до чинного законодавства.

4. Очікуванні результати від реалізації Програми

Виконання Програми дасть змогу:

забезпечити збалансоване харчування школярів закладів загальної середньої освіти;

поліпшити якість харчування школярів закладів загальної середньої освіти;  покращити показники здоров’я учнів Розівської селищної ради;

забезпечити соціальний захист дітей громади.

5. Координація та контроль за виконанням Програми

Організацію виконання завдань Програми здійснює відділ освіти, молоді, спорту та культури Розівської селищної ради.

6.Заходи щодо виконання Програми та орієнтовні обсяги фінансування

Найменування заходу

Виконавці

Терміни виконання